סמנכ"ל כספים! סובל מנדודי שינה? אתה חייב להכיר את המערכת לניהול גביה מלקוחות

להיות סמנכ"ל הכספים (CFO) של עסק אינו דבר קל, זה בוודאי איננו מאותם תפקידים שבהם בשעה 5 אחה״צ אתה מפסיק לחשוב על העבודה וממהר לשוב הביתה.

במאמר שפורסם, מחבר הספר "המדריך להצלחה של CFO: אסטרטגיות מנהיגות לאנשי הפיננסים של חברה", מנתח את שלושת הדאגות העיקריות המדירות שינה מעיניהם של מנהלי כספים. שלושת דאגות אלו מתמקדות בצוות שלהם, בצמיחת החברה ובתזרים מזומנים.

הצוות: במונחים חשבונאיים, מנהלי כספים נוטים לדאוג בנוגע ליכולתם למצוא ולשמר כישרונות חדשים, לתמרץ ולשמור את העובדים הנוכחיים מרוצים, ולהתמודד עם החלל שנוצר אחרי עזיבה פתאומית של עובדים. בניית צוות חזק היא לא עניין קל, וצוות אשר אינו מתאים עשוי לגרום לטעויות פיננסיות.

צמיחת החברה: צמיחה, או חוסר צמיחה, הוא נושא נוסף הגורם למנהלים אלו נדודי שינה. אם החברה צומחת, באיזה שלב הם צריכים להעסיק אנשי צוות נוספים במחלקת הכספים? איך הצמיחה משפיעה על תהליכים פיננסיים פנימיים? עם הצמיחה מגיעים לקוחות נוספים וגידול בהיקף החשבוניות למעקב וגידול זה מתרחש לעתים קרובות זמן רב לפני גיוס עובדים נוספים.

חוסר איזון זה יכול ליצור לחץ על העובדים הנוכחיים ולניהול כושל של תהליך הגביה, אשר ישפיע בסופו של דבר על תזרים מזומנים (Cash Flow) ואפילו על קשרי לקוחות. מצד שני, אם חברה לא גדלה, היא צריכה להתמקד בדרכים לחסוך כסף בזמנים קשים.

שוב, איוש עובדים יכול ליצור בעיה אם אתה משלם שכר ליותר מדי עובדים, או כאשר אתה רוצה לשפר תהליכי עבודה בלי להעסיק עובדים נוספים ללא עלות  התקורה הקשורה בעובדים נוספים. קשה למצוא את האיזון המושלם!

תזרים מזומנים: מנהלי כספים עוסקים בכל היבט של תזרים מזומנים, וזה נכון בכל ענף ולכל עסק בכל גודל. משמעות הדבר היא הכרת הבעיות בניהול הגביה בחברה שלך, גישה להון ומימון, הקצאות מזומן, וכיצד להשתמש במזומנים בצורה הטובה ביותר המשרתת את צרכי הארגון.

אם זה לא מספיק כדי לשמור אותך ער בלילה, אנו לא יודעים מה כן.

התרופה לנדודי מנהל כספים? אוטומציה של תהליך ניהול הגביה. באמצעות אוטומציה של פעולות הגביה שלך תוכל לטפל בכל שלושת הדאגות שצוינו לעיל וכך גם לצבור עוד כמה שעות שינה!

הצוות: מערכת ממוחשבת לניהול גביה יכולה לספק לצוות שלך תמיכה נוספת לה הוא זקוק כדי להיות חזק ככל האפשר, ובעזרת כלים מתקדמים, העובדים יוכלו להרגיש מאושרים ובעלי יכולת השפעה, וכך תוכל לשמור לא רק על העובדים הנוכחיים, אלא גם להפוך את המקום עבודה אטרקטיבי לעובדים חדשים.

חששות צמיחה: כשזה מגיע לטיפול בצמיחה, פתרונות מחשוב של ניהול הגביה, כמו זה של  Anytime Collect  יכולים לסייע לך בעיות של צמיחה על ידי אוטומציה של משימות עתירות בזמן, כך שהצוות שלך יכול להתמקד במשימות הקריטיות ביותר שלהם, כגון חשבונות גדולים או ניהול מחלוקות.

אם אתה מודאג יותר מחוסר הצמיחה, יישום פתרון ממוחשב לניהול חייבים הוא כמו שכירת עובד חדש אך במחיר זול הרבה יותר. על ידי מיכון וייעול פעילויות גביה, היעילות של הצוות הנוכחי שלך יכולה להשתפר דרמטית ללא הוספת עובדים.

תזרים מזומנים: מנהלי כספים רבים יגלו כי הנכס הגדול ביותר שלהם והקריטי ביותר להון חוזר ותזרים מזומנים הוא ניהול גבית לקוחות. למרבה הצער, זו גם הבעיה עמה נאבקות רוב החברות. על ידי שיפור ניהול הגביה תוכל לקבל את הכסף המגיע לך מהר יותר ואז להשתמש במזומנים אלו על מנת להרחיב את העסק שלך. פתרונות מחשוב לניהול הגביה הם פתרון מוכח לקשיי תזרים מזומנים שלך.

למעשה, לפי Paystream Advisors (ארגון המתמחה במחקר וייעוץ להקטנת הסיכונים העסקיים הקשורים בטכנולוגיות המיועדות לאוטומציה, והפך לאחד הגורמים המובילים כמקור ידע למומחים לניהול גביה בארה"ב) חברות אשר מחשבו את תהליכי הגביה שלהן משיגות, בממוצע, את התוצאות הבאים:

  • ירידה של 10 עד 20 אחוזים DSO (ממוצע ימי אשראי לקוחות)
  • ירידה של 25 אחוזים בתקבולים שזמן פירעונם עבר
  • ירידה של 15 עד 25 אחוזים בהפרשה לחובות אבודים
  • ירידה בתקופת החזר על ההשקעה (ROI) למספר חודשיים

 להסבר רחב יותר בנושא בחירת מערכות גביה והתאמתם לצורכי הארגון וצורכי השעה, צוות המומחים של Anytime Collect Israel  ישמח לייעץ לך. לתאום פגישה ללא התחייבות לחץ כאן.

 

 

 

הוספת תגובה